Dzisiaj jest niedziela
20-04-2014     więcej
imieniny obchodzą:
Witamy!

 

Nasza Klinika jest największym zakładem leczniczym dla zwierząt w Poznaniu. Pomagamy głównie zwierzętom towarzyszącym – psy, koty, fretki, świnki morskie, chomiki, papużki to nasi pacjenci, ale zdarza się też wizyta legwana zielonego, pytona czy innego egzotycznego gościa. Cały zespół Kliniki: lekarze weterynarii, technicy weterynarii, inżynierowie i technicy medyczni, analitycy medyczni, opiekunowie zwierząt leczonych stacjonarnie, recepcjonistki, administracja – w sumie prawie 45 osób – pracuje, aby sprostać oczekiwaniom Klientów. 

 

Twórcą i właścicielem Kliniki jest dr nauk weterynaryjnych Grzegorz Wąsiatycz. Tworzenie było procesem, który zaczął się w 1989r. skromnym gabinetem na ul. Bnińskiej. W latach dziewięćdziesiątych pojawiła się idea budowy specjalistycznej placówki. Doktor Wąsiatycz przyglądał się klinikom w Europie Zachodniej, USA i Kanadzie, gdzie odbywał staże i na ich wzór powstała w 1997 r. Klinika przy ul. Księcia Mieszka I 18.  

 

Od tego czasu Klinika, dzięki zakończonej w 2011 rozbudowie, ponad dwukrotnie powiększyła swoją powierzchnię. Obecnie dysponujemy wygodną i obszerną recepcją, pięcioma gabinetami przyjęć, pracowniami Diagnostyki Obrazowej – RTG – cyfrowe i USG. Naszą dumą jest nowoczesny, przestronny i jasny Oddział Leczenia Stacjonarnego wyposażony m.in. w boksy tlenowe. 

Oddział Rehabilitacji i Leczenia Otyłości pomaga naszym pacjentom osiągnąć pełnię sprawności, a z Gabinetu Pielęgnacji każdy pies czy kot wychodzi zadbany z fryzurą zgodną z aktualnymi trendami lub wymaganiami sędziów kynologicznych. 

 

Misja Kliniki –„Leczyć i uczyć” – sprawia, że od pracowników, a szczególnie od lekarzy wymaga się ciągłego rozwoju i uzupełniania wiedzy. Każdy ma możliwość wyjazdów na sympozja, cykliczne szkolenia zagraniczne na najwyższym europejskim poziomie – European School for Advanced Veterinary Studium, warsztaty lub indywidualne praktyki. Lekarze nasi kończą studia podyplomowe uzyskując tytuł specjalisty chorób psów i kotów, dermatologii czy chirurgii weterynaryjnej. Kilkudniowych szkoleń krajowych i zagranicznych jest w ciągu roku kilkanaście. Każdy wyjazd jest omawiany na środowych zebraniach naukowych i jest to jedyna godzina w tygodniu (środa od 14.30 do 15.30) kiedy nie planujemy wizyt. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na strony Sklepu PUPIL

i NOWEGO GABINETU PIELĘGNACJI DLA ZWIERZĄT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alarm przeciwkleszczowy trwa !!!

Wielkopolska przestała być rejonem bezpiecznym! Kleszcze przenoszące babeszjozę i boreliozę przywędrowały i do nas... 

 

Kalendarz szczepień pupili
Planując powiekszenie rodziny o szczekającego bądź miauczącego czworonoga musimy być świadomi jakie działania profilaktyczne będą niezbędne.
Jak komponować menu domowych gryzoni i ptaków?
Ukochany szynszyl, fretka, kanarek czy papużka może żyć dłużej w dobrym zdrowiu jeżeli będzie właściwie karmiona.